Drátěné oplocení

Abychom docílili několikanásobného prodloužení životnosti, vyrábíme si mnoho komponentů sami a z poctivého materiálu. Sloupky jsou zhotoveny z žárově zinkovaných trubek o průměru 42–60 mm a síle stěny 3,15 mm. Kovové úchytky napínacího drátu jsou navařeny přímo na sloupek. Oproti běžně používaným úchytkám z plastu, které ve velkých mrazech praskají tak docílíme odolnosti vůči neustále se střídajícím vlivům počasí. Povrchová úprava sloupků se provádí práškovým lakováním. Možnost výběru odstínu dle vzorníku RAL.

Standartně používané pletivo je s oky 50 x 50 mm a síle drátu 1,7 / 2,7 mm (síla zinkovaného drátu / síla poplastování). Síla drátu hraje významnou roli v životnosti oplocení, a proto používáme pletiva od průměru 2,7 mm výše. Pletiva s menším průměrem drátu mají jednak nižší životnost, ale také jejich pevnost a odolnost se rapidně snižuje. Životnost tohoto pletiva je více než 20 let.

V nabídce máme také pletivo Alugreen. Slitina zinku a hliníku, která je nanášena na ocelové dráty se speciální barevnou ochrannou vrstvou. Ta je charakteristická jedinečnou kombinací tvárnosti a výbornou odolností proti korozi. Pletivo nepodléhá slunečnímu záření a povětrnostním vlivům. Ideální varianta pro zahrady s čtyřnohými mazlíčky s cestovatelskou povahu, ale i pro průmyslové areály.

Prohlédněte si některé z našich realizací, více jich naleznete v sekci Reference.